Masáže, koupele, zábaly, solná jeskyně, poradenství v Třeboni

Nabídka masáží

Klasické relaxační masáže pomáhají k uvolnění svalového napětí, vytvoření příjemného pocitu pohody a celkového uvolnění. Tím dochází k pozitivní stimulaci psychikya nervového systému.Relaxační masáž je soustava masážních hmatů s regeneračním nebo preventivním účinkem.

Masáž vyvolává v těle místní nebo vzdálenou reakci. Při místním účinku se mechanicky odstraňují povrchové zrohovatělé vrstvy kůže, čímž se uvolní vývody mazových a potních žláz. Podpoří se prokrvení kůže, urychlí se vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cest. Zlepšuje látkovou výměnu, v hlubších vrstvách je možné masáží rozrušit i srůsty (v podkožním vazivu, v okolí  kloubů a v průběhu šlach). Ve svalech hnětení snižuje nebo naopak zvyšuje svalový tonus, zlepšuje svalovou výkonnost, snižuje bolest a zlepšuje funkci svalů. Masáž má celkový účinek na zlepšení průtoku krve, stav centrálního nervového systému a činnost srdce.

Masáž je zřejmě nejstarším a nejjednodušším způsobem léčby. Je přirozené, že lidé všech věkových kategorií s úspěchem využívají blahodárného účinku pravidelných masáží. Masáž působí na fyzické i mentální úrovni a pomáhá všem systémům těla.

Antistresová masáž přispívá k uvolnění nahromaděného stresu a napětí, zmírnění bolesti hlavy a očního tlaku, zvětší rozsah hybnosti krční páteře.

Medová masáž je velmi stará a osvědčená léčitelská detoxikační metoda, která využívá výjimečné účinky medu a kompresní masérské hmaty. Dochází k odstraňování hloubkových usazenin a rovněž se odstraňují toxické látky z těla.

Čokoládová masáž je procedura, která uvolní, příjemně naladí a zpomalí procesy stárnutí. Kakaové boby obsahují antioxidanty, které působí proti stárnutí, předcházejí tvorbě vrásek a rozjasňují pleť. Z čokolády se do pokožky zároveň uvolňují různé minerály, vitamíny a aminokyseliny, které ji krásně vyživí.

Breussova masážje jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické a duševní blokády. Podle Rudolfa Breusse – uznávaného léčitele a experta přírodní medicíny – neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované a ty se dají pravidelnou masáží obnovit. Touto metodou se též ošetřují akupresurní body.

Lymfatická manuální masáž je detoxikační očistná uvolňující kůra posilující imunitu (tj. zvýšení odolnosti organismu proti infekcím, svalovým bolestem a napětí), dále redukce otoků v těle, odplavení škodlivin a odpadních a zátěžových látek z těla, zklidnění nervového systému.

Reflexní masáž chodidel oživuje a znovu navrací energii, snižuje stres a přináší hloubkovou relaxaci.

Masáž lávovými kameny – pomocí speciálních kamenů zahřátých na 40 – 50°C provádíme masáž částí těla až po celkovou, která je doprovázena relaxační hudbou. Tento mimořádný proces připraví vaše tělo i duši na vyrovnané a klidné období plné pohody.

Masáž hřejivými mušlemi kombinuje masáž s termoterapií. Teplé mušle ohřívají pokožku, ta lépe vstřebává léčivé oleje a uvolňuje svalstvo. Tato masáž pomáhá odstraňovat svalové a energetické bloky v těle, eliminuje napětí, stres a různé tělesné potíže. Masáž horkými mušlemi má podobný efekt jako kombinace sauny s masáží. Tento rituál regeneruje celé tělo, uvolňuje a je velmi příjemným estetickým zážitkem.

Aroma masáž je klasická ruční masáž s použitím éterických olejů. Tato kombinace Vám přinese plnohodnotný odpočinek a úlevu od zátěže jak duševní, tak fyzické. Vůně esenciálních olejů jsou vyráběny nejen z plodů, květů, ale i z listů, kořenů a kůry:

  • bergamot – působí antibakteriálně, protiplísňově, ulevuje při nachlazení, snižuje horečku, podporuje trávení, pomáhá při infekcích močových cest, ulevuje při klimakterických potížích, uklidňuje a je antidepresivní; neužívat na kůži vystavenou slunci; aroma je čerstvé, citrusové, s nádechem ovoce a květin;
  • citron – má osvěžující účinky a je velmi vhodný při duševní námaze; působí příznivě proti únavě a vyčerpání, je také účinný při bolesti hlavy, infekci dýchacích cest, působí antisepticky a detoxikačně, zlepšuje náladu a povzbuzuje; neužívat na kůži vystavenou slunci; aroma je lehké, teplé, nasládlé, citrusové;
  • červený pomeranč – harmonizuje psychiku, je to uklidňující éterický olej; napomáhá při celulitidě, trávicích potíží, napětí a nervozitě; navozuje dobrou náladu, silně osvěžuje, vhodný do koupelí a na masáže; aroma je teplé, svěží a citrusové;
  • eukalyptus – patří mezi nejúčinnějších při všech dýchacích obtížích, napomáhá hojení ran a jizev, podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu, čistí vzduch a patří k základním esencím v aromaterapii; uklidňující, zmírňuje napětí a nervozitu; pomáhá proti mastné, zánětlivé, nečisté pleti a akné; nedoporučuje se užívat v prvních 4 měsících těhotenství; nepoužívat u kojenců a malých dětí; aroma je silné, svěží, jemně sladké, kafrové, balzámové;
  • lemongras – osvěžující, povzbuzuje při dlouhodobém zatížení, má příznivé účinky při léčení výronů, otoků a pohmožděnin, je vhodný do zakouřeného prostředí a při jízdě autem – napomáhá koncentraci; aroma je svěží, nasládlé, výrazné a citrusové;
  • levandule – uklidňuje, odbourává napětí a nervozitu; ulevuje při klimakterických potížích, křečových žilách a svalovému napětí; patří mezi nejpoužívanější silice, na kůži se může použít neředěná; také je vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, chřipce, dýchacích obtížích, má výrazné hojivé účinky, snižuje krevní tlak, účinná i proti molům; nedoporučuje se užívat v prvních 4 měsících těhotenství; aroma je čerstvé, bylinné, květinové, sladkohořké, jemně kafrové;
  • rozmarýn – silně stimuluje po únavě, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při nachlazení, chřipce a revmatismu, je vhodná na masáže při bolesti svalů; nevhodný pro těhotné ženy, epileptiky, při vysokém krevním tlaku a pro děti mladší dvou let; aroma je výrazné, kořeněné, svěží a kafrové;
  • santalové dřevo – má antidepresivní účinky, stimuluje trávicí trakt, je antiseptické, vhodné na chronické záněty močového a pohlavního ústrojí, mírní nachlazení a kašel, pomáhá regeneraci pokožky a erotizuje; není vhodné při akutních ledvinových potížích a při těhotenství.

Libovolnou masáž lze kombinovat s termoobkladem a jakýmkoliv druhem koupele.

 Ceník masáží